Wypoczynek na Mazurach – atrakcje Kruklanek

Kruklanki to miejscowość leżąca na Mazurach, miejsce wypoczynku osób lubiących ciszę, spokój i piękne widoki. Miejscowość przyciąga także turystów lubiących inną formę wypoczynku. Rzecz jasna, jak na mazurską miejscowość przystało, Kruklanki są położone nad jeziorem, zatem nudzić się nie będą fani aktywnego wypoczynku nad wodą. Co jeszcze można robić w tym malowniczym miejscu?

Miejscowość jest położona nad jeziorem Gołdopiwo (link: https://pl.wikipedia.org/wiki/Go%C5%82dopiwo). Znajduje się tu kilka plaż – jedna z nich w okresie wakacyjnym jest strzeżona, pozostałe to plaże dzikie, które mimo wszystko są chętnie odwiedzane przez wczasowiczów. Warto wspomnieć, że nad jeziorem można wypoczywać nie tylko opalając się, ale także zdecydowanie bardziej aktywnie. Na plaży znajduje się boisko do siatkówki, została tam także utworzona siłownia na świeżym powietrzu, która w czasie wakacji cieszy się niemałym zainteresowaniem. W Kruklankach nie zapomniano również o dzieciach – z myślą o nich przy plaży powstał plac zabaw. W czasie wakacji pojawiają się tam tzw. dmuchańce, na których maluchy chętnie się bawią. Fani wodnych atrakcji powinni wybrać się również nad Sapinę – rzekę przepływającą przez Kruklanki, ponieważ można się nią wybrać na spływ kajakowy. Takie wyprawy są również organizowane w Sorkwitach (link: http://www.divineweep.pl/poznaj-historie-sorkwit-360/), plasują się na wysokiej pozycji wśród tego typu atrakcji.

Pobyt w Kruklankach może być jednak atrakcyjny nie tylko dla osób doceniających możliwość uprawiania różnych wodnych sportów. Na terenie miejscowości znajduje się sporo zabytkowych miejsc, które są warte zobaczenia. Chyba najważniejszym z nich jest kościół Wniebowzięcia Maryi Panny, który został postawiony jeszcze w XVI wieku. Pierwotnie, świątynia służyła ewangelikom, obecnie jest to kościół katolicki. Świątynia na przestrzeni wieków została kilkakrotnie przebudowana, obecnie dominują tam style: barokowy i gotycki. Innymi świątyniami wartymi zwiedzenia są: cerkiew prawosławna św. Dymitra oraz cerkiew greckokatolicka.

Nietrudno zauważyć, że pobyt w Kruklankach na pewno będzie niezapomniany dla osób lubiących zwiedzanie, ale też dla tych, którzy wolą aktywny wypoczynek na łonie natury. Niezależnie od tego, którą formę spędzania urlopu się preferuje, warto zawczasu poszukać noclegów w tym letnisku. Baza noclegowa Kruklanek jest spora (link: ), można wynająć pokój w pensjonacie, ośrodku wczasowym, czy prywatnej kwaterze – część z nich znajduje nieopodal jeziora, inne są od niego nieco oddalone.

5 komentarzy

  1. Mnie przekonały dzikie plaże, to musi być piękne w porównaniu do miejsc licznie uczęszczanych i skomercjalizowanych.

  2. @rambo – masz tu wyżej stronkę z noclegami – wpisz sobie Mrągowo, Kruklanki czy co tam chcesz i na pewno znajdziesz coś fajnego :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>