Wydarzenia i rozrywka w Międzywodziu

Międzywodzie, jak każda inna miejscowość obchodzi swoje miejscowe wydarzenia. Odskocznią od spokojnego leżenia na plaży czy spacerów po sosnowym lesie mogą być Międzynarodowe Regaty Żeglarskie. Impreza odbywa się w lipcu i przyciąga żeglarzy z całej Polski i z zagranicy m.in.: z Rosji, Litwy czy Niemiec. Wyścigi organizowane są dla jachtów kabinowych, balastowych i balastowo-mieczowych. Uczestnicy ścigają się na wodach Zatoki Pomorskiej (wyszukaj tutaj – zatoka informacje), a rywalizacja jest widowiskowa.

Następnym ciekawym wydarzeniem jest Festiwal Gwiazd Sportu. Organizowane są spotkania z polskimi mistrzami i medalistami igrzysk olimpijskich, znanymi zawodnikami dyscyplin sportowych, prezenterami sportowymi oraz osobami powiązanymi ze sportem. Odbywają się również koncerty znanych gwiazd. Organizowane są zabawy, konkursy dla dzieci i dorosłych. Główna atrakcja festiwalu to uroczyste odsłonięcie kolejnych replik medali w Alei Gwiazd Sportu, jest ich już ok. 100.

Warto też udać się na Festiwal Słowian i Wikingów. Impreza ma charakter wczesnośredniowieczny. Prezentowane są warsztaty dawnych rzemiosł, odbywają się również występy zespołów muzyki i tańca dawnego, regaty i rejsy rekonstrukcji dawnych łodzi, inscenizacje wydarzeń historycznych i obrzędów oraz wielkie bitwy (600 uczestników). Festiwal trwa dwa dni. Takie wydarzenia są organizowane praktycznie w każdej Bałtyckiej miejscowości, np w Kątach, tyle, że zawody odbywają się na terenie Mierzei Wiślanej (wyszukaj tutaj – mierzeja post).

Ciekawą formą letniej rozrywki jest "Kino na leżakach”. Jest to plenerowa prezentacja filmów polskich jak i zagranicznych. Widownia leży wygodnie na leżakach przy szumie wody i drzew. Seans puszczany jest późnym wieczorem, więc nastrój sprzyja parom.

Takie formy atrakcji i wydarzeń są urozmaiceniem wypoczynku nad morzem. Dużo ludzi wybiera się na wydarzenia w większych grupkach ze znajomymi lub rodziną. Dobrze skorzystać wtedy z odpowiedniego noclegu w okolicy. Szczególnie dużą popularnością cieszą się obiekty, które usytuowane są nad samym morzem (wyszukaj tutaj – Międzywodzie noclegi), ponieważ zachwycają widokiem, który zapiera dech w piersiach. Każdy turysta z pewnością znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce, które spełni wszystkie jego oczekiwania.

3 komentarzy

  1. Mnie tam nie przeszkadzają te tłumy turystów, na które niektórzy narzekają, wiadomo, że nocleg w Międzyzdrojach to jeden z lepszym pomysłów na urlop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>