U podnóża Pienin

Na granicy pomiędzy Słowacją, a Polską znajdują się Pieniny. Jest to piękne pasmo górskie, które należy do Karpat. Na terenie tym możemy znaleźć wiele uroczych miasteczek oraz miast, które z otwartymi ramionami witają przyjeżdżających tutaj turystów. Obszar ten od bardzo długiego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony miłośników gór. Piękne widoki oraz ciekawe szlaki turystyczne są ogromną zaletą tego regionu. Miasta oraz wsie leżące u podnóża Pienin od wielu lat pełnią funkcję ośrodków turystycznych. Znajdziemy tutaj Punkty Informacji Turystycznej, które pomogą nam w zorganizowaniu idealnej wycieczki.

Pracujący tam przewodnicy w bardzo ciekawy sposób potrafią przedstawić historię tego miejsca oraz zapoznać każdą chętną osobę z kulturą oraz tradycją tego regionu. W punktach tych możemy skorzystać także z katalogu obiektów jakie mają „Pieniny”, w którym zamieszczono porównanie istniejących tutaj schronisk, pensjonatów oraz domków gościnnych. Turyści przyjeżdżający w Pieniny, bardzo często odwiedzają także tutejsze miasta. Najpopularniejszym z nich jest Szczawnica. Została ona założona w XV wieku, natomiast prawami miejski cieszy się od lat 60. XX wieku. Na powierzchni około 33 km żyje prawie 6 tysięcy osób. Przez Szczawnicę przepływa potok Grajcarka, który jest prawym dopływem pięknego Dunajca.

Na terenie tego miasta możemy znaleźć wiele ciekawych obiektów, które warto odwiedzić. Ogromną popularnością cieszą się tutejsze Uzdrowiska, w których leczone są schorzenia układu sercowo-naczyniowego, układu moczowego oraz schodzenia dermatologiczne. Znajdziemy tutaj kilkanaście ujęć wody o wysokim stopniu mineralizacji, która znana jest ze swoich leczniczych właściwości. Szczawnica to miasto, w którym prężnie rozwija się kajakarstwo górskie. Co roku odbywają się tutaj zawody z tej dziedziny, które gromadzą tłumy widzów. Na co dzień funkcjonuje tutaj klub trenujący swoich zawodników. Na terenie miasta istnieje także bardzo nowoczesny stok narciarski, który co roku odwiedzany jest przez tysiące turystów.

Tereny leżące u podnóża Pienin cieszą się ogromną popularnością wśród turystów z całej Polski, ze względu na wiele ciekawych atrakcji turystycznych oraz wydarzeń kulturalnych, które odbywają się tutaj co roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>