Trzęsacz – liczne zabytki i atrakcje turystyczne

Wielokrotnie zastanawiamy się, w jakim miejscu rzeczywiście moglibyśmy fajnie spędzić swoje wakacje. Czy w tym celu koniecznie musimy wybierać się poza granice Polski? Okazuje się, że jednym z najczęściej odwiedzanych regionów jest polskie wybrzeże. Jeśli zarezerwujemy spanie w Trzęsaczu (meteor-turystyka.pl » noclegi Trzęsacz) z pewnością będziemy zadowoleni z tego, co zaoferuje nam tutejsza baza noclegowa.

Poszukując ciekawych atrakcji, powinniśmy przede wszystkim przyznać się do tego, że Trzęsacz nie jest zbyt dużym kurortem i właśnie w tym tkwi cały urok tego miejsca. Zajmijmy się jednak tym, co rzeczywiście może przykuć naszą uwagę. Taką atrakcją w Trzęsaczu zapewne jest tutejsza platforma widokowa. Nie jest to zbyt stary obiekt, ale jak się okazuje, cieszy się on już bardzo dużą popularnością. Dzięki niemu możemy zobaczyć malowniczy pejzaż na Bałtyk, jak i również pobliskie klify. Na jednym z nich znajdują się do dnia dzisiejszego ruiny kościoła św. Mikołaja. Nie ma również najmniejszego problemu z tym, żeby z platformy widokowej zejść bezpośrednio w kierunku plaży.

Jeśli kogoś bardzo mocno zainteresuje historia tutejszego kościoła, a dokładniej ruin świątyni znajdujących się na Klifie, to z powodzeniem może w tym celu wybrać się do Multimedialnego Muzeum na Klifie. To właśnie tam odbywają się projekcje pokazujące historię starej parafii. Jednocześnie można zapoznać się z historią tej niewielkiej miejscowości.

Ciekawych atrakcji turystycznych, możemy również z powodzeniem doszukiwać się w pobliskich miejscowościach. Na przykład w oddalonym o kilka kilometrów Rewalu, również znajduje się platforma widokowa. Dzięki której można nie tylko oglądać romantyczne zachody słońca, ale także nie ma żadnych przeszkód, żeby właśnie w takich okolicznościach wyznać sobie miłość, zapinając kłódkę miłości. Jest to zwyczaj rozpowszechniony w wielu miejscach Polski.

Ponadto Rewal właśnie słynie z tego, że tutaj zakochani mają wiele miejsc na romantyczne spotkania. Jednym z takich miejsc, jest między innymi Różana Aleja Zakochanych, która prowadzona jest wzdłuż Morza Bałtyckiego. Na poboczach znajduje się wiele gatunków róż, jak i również egzotycznych krzewów. Dzięki temu można poczuć się jakby spacerowało się po południowoeuropejskim deptaku. To jest doskonała okazja do tego, żeby poznać całkiem niewielkie miejscowości, które mają wiele ciekawych atrakcji turystycznych.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>