Pogórze Śląskie zaprasza do Bielska-Białej

W Bielsko-Białej można świetnie spędzić wolny czas. Warto tutaj odwiedzić Muzeum Okręgowe, które znajduje się na ulicy Wzgórze 16. Początkowo był to zamek rodziny Sułkowskich. Z czasem zmieniał on swoją funkcję. Często dotykały go pożary. W każdym z nich mocno ucierpiał, z tego też względu do dziś nie zachował się on w idealnym stanie. Przez lata go rozbudowywano, modernizowano i odnawiano. Dziś mamy tutaj muzeum, które funkcjonuje od końca II wojny światowej. Warto muzeum jak najbardziej zwiedzić, tym bardziej, że przy okazji możemy również przyjrzeć się tej niezwykłej i wiekowej już budowli.

Kolejną atrakcją, która często jest fotografowana przez turystów i organizowane są tu sesje fotograficzne jest dworzec kolejowy z roku 1860. Budynek ten jest obiektem bardzo zniszczonym i opuszczonym. Warto jednak wybrać się na spacer, aby go zobaczyć na własne oczy. To właśnie z tego dworca mogliśmy w XIX wieku wyruszyć w podróż. Budynek jest duży i pomimo swojego zniszczenia naprawdę może zachwycić.

Tego typu obiektów jest w Bielsko-Białej wiele. Na wszystkie na pewno nie starczy nam czasu, jednak warto niektóre z nich zobaczyć. Jeszcze jednym miejscem, gdzie aktywnie spędzimy nasz wolny czas jest szczyt Szyndzielnia. Jest to szczyt, znajdujący się w Beskidzie Śląskim. Mamy tu przepiękną przyrodę, głównie są to lasy iglaste. W przypadku liściastych głównie mamy tutaj drzewa bukowe. W pobliżu szczytu znajduje się schronisko, które jest najstarszym schroniskiem w Beskidzie Śląskim. Podobno powstało ono tutaj już w roku 1897. Każdy kto lubi aktywny wypoczynek, powinien się tutaj wybrać.

Bielsko-Biała [informacje ➣ strona Wikipedii] to dobra oferta noclegów, dobrze zorganizowana i z niezbyt wysokimi cenami. Często zapominamy o tym, aby dokonać wcześniejszej rezerwacji noclegu. Przyjeżdżamy do wybranej przez nas miejscowości i chcemy od ręki otrzymać nocleg. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Aby uniknąć rozczarowania warto wcześniej pomyśleć o takiej rezerwacji. Baza noclegowa [Bielsko-Biała noclegi ➣ portal Meteora] jest naprawdę spora, jednak nigdy nie można wykluczyć tego, że pewnego razu będzie tu więcej chętnych na wypoczynek niż wolnych miejsc noclegowych. Pamiętajmy więc o dokonaniu wcześniejszej rezerwacji i nie bójmy się tutaj przyjechać, ponieważ atrakcji jest tu naprawdę wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>