Kąty Rybackie – porty i rejsy na Mierzei Wiślanej

Mierzeja Wiślana to piękne miejsce na spędzenie wakacji, mamy tu dostęp zarówno do Zatoki Wiślanej, jak i do Morza Bałtyckiego, dzięki czemu możemy podziwiać różnorodność krajobrazów. Morskie klimaty, rejsy statkiem oraz piękne porty –  takie właśnie obrazy oferuje nam cała Mierzeja. Jako baza noclegowa (➝więcej tu: ) to najlepsze miejsce, z którego można zwiedzić wszystkie porty. Dla wszystkich turystów, którzy uwielbiają rejsy po morskich wodach, okolica daje wiele możliwości już od pierwszego dnia po przyjeździe.

Pierwszy rejs, który można odbyć, odpływa z portu w Kątach Rybackich i 45 minut spędza na wodach Zalewu Wiślańskiego (➝więcej tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/zalew_wislany). Kolejne ciekawe rejsy ruszają z Krynicy Morskiej do Fromborka, sam rejs trwa około 1,5 godziny, we Fromborku statek ma 3-godzinny postój. W tym czasie możemy zwiedzić miasto śladami Mikołaja Kopernika. Koniecznie trzeba odwiedzić planetarium oraz wejść na dzwonnicę, najwyższy budynek wzgórza katedralnego we Fromborku. Po ciekawym pobycie w mieście, statek „Flamingo” zawiezie nas z powrotem do Krynicy Morskiej. Będąc tam, nie można zapomnieć o odwiedzeniu Latarni Morskiej, jedynej na Mierzei Wiślanej. Po trudzie wchodzenia po krętych schodach, zostaniemy nagrodzeni przepięknymi widokami na wody Morza Bałtyckiego oraz Zalewu Wiślańskiego, przy dobrej widoczności możemy wypatrywać statków, a nawet wieży Katedry we Fromborku.

Kolejnym ciekawym rejsem jest tak zwany rejs „Statkiem po trawie” – rusza on z Elbląga i trwa około 4,5 godziny. Jest jednak szalenie interesujący, ponieważ przebiega przez Kanał Elbląski, gdzie podziwiać możemy budowle hydrotechniczną, która pozwala statkom na pokonanie 100-metrowej różnicy wysokości wody. Ciekawym zjawiskiem jest też przeciąganie statków po brzegach kanału, uczestnictwo w przejażdżce „statkiem po trawie”. Cieszy się dużą popularnością, toteż należy wcześniej pomyśleć o jego rezerwacji, na szczęście możemy zrobić to przez Internet. Podczas wycieczki zobaczymy nie tylko wytwory techniki, ale też będziemy mogli podziwiać rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno oraz mieszkające w nim ptaki.

Po intensywnie spędzonym dniu na pływaniu i zwiedzaniu, Kąty Rybackie dadzą nam możliwość odpoczynku w ciszy i spokoju. Na koniec dnia świetnie zrobi nam krótki spacer nad morze czy też wieczorne ognisko na plaży, wśród morskich fal i zdrowego powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>